Skoda World.eu

Car Company, Czech Republic

VIP patron: Geostezka.cz


ŠKODA AUTO Česká republika

"Poklad" na konci duhy


Skoda World

Mažoretky Pomněnky z Kosmonos

S přihlédnutím k faktu, že uběhlo "kulatých" 25 let od spojení české "Škodovky" s německým koncernem Volkswagen, nelze se vůbec divit, že se to neobešlo bez pořádné oslavy.

Věřte, nevěřte, ale onoho dne, 26.6.2016, se na mladoboleslavském Městském stadionu sešlo 16 575 návštěvníků (+ já). Tuto událost si připomněli zaměstnanci (i bývalí), jejich děti, přátelé, známí...

Nač mnoho slov, lépe 1x vidět, než si o tom jen číst, takže nabídnu pár fotografií. Počasí: cca 30°C, bezvětří, skvělá nálada, občerstvení na každém kroku. Vlastní program byl opravdu pestrý, celý ho psát nebudu, pro každého se našlo něco: pro děti i dospělé, na své si přišly jak typy technické a automobiloví fandové, tak ctitelé kultury a estetiky. Viz třeba obrázek vpravo.


Zmínit se úvodem mohu např. o stáncích, obracejících pozornost na vnitropodnikovou akci, zvanou Akademie inovací, která mne osobně velmi zaujala.


V jednom ze stánků jsem ji tedy konečně mohl spatřit! Takže, pokochejte se nyní i Vy, na následující fotografii je nefalšovaná, ale hlavně perspektivní a nadějná, všude a všemi opěvovaná, 3D tiskárna:

3D tiskárna

No co co, jste tak trochu zklamáni tím, jak vypadá? Nezoufejte. Za prvé je mnohem lépe vidět, co je vlastně uvnitř a za druhé je tedy názorněji patrné to, že ona je právě jedinečnou ukázkou toho, jak stroj může vyrábět sám sebe, protože je sestavená z dílů, které byly vytvořeny na ní.

3D-tiskárna

Rychlost tisku žádná 3D-tiskárna nemá nijak úžasnou, pro sériovou výrobu rozhodně vhodná (zatím) není, ale udělat nějaký náhradní díl, tisíce kilometrů od "mateřské" údržbářské dílny, na to je ideální. Program tam dopraví třeba poštovní holub , nebo se pošle po internetu (možností je vícero) a zbytek už zařídí ona.

Však posuďte, co vše právě tato 3D tiskárna třeba umí vytvořit, jako jsem zíral já, anžto já ji viděl poprvé v životě . No bóóóže, zase ale umím počítat na logaritmickém pravítku. Možná ale, že už i ne...

3D tiskárna


A nyní tedy přichází na řadu ta slibovaná kultura:


ŠKODA MUSIC FESTIVAL


Nejdříve tedy jen krátce "kultura technická": Motorsport je na firemních akcích již stálice, ale obdivovatelů "rychlých kol" má stále dost.

Stánek Motorsportu

Převážná část návštěvníků však seděla, zmožena vedrem, na fotbalovém trávníku a sledovala program na hlavním pódiu. Představily se kapely Interpret Neznámý, či The Complication, nebo ženské pěvecké trio TRS, ve kterých někteří návštěvníci poznali své kolegy "škodováky".

Diváci ŠKODA MUSIC FESTIVALu na fotbalovém trávníku


Pravda, touha asi byla spatřit i známější tváře, např. Ondřeje Hejmu, zakladatele kapely Žlutý pes. Samozřejmě, že nepřišel sám, ale s celou kapelou:

Ondřej Hejma, kapela Žlutý pes


Následovaly desítky minut "blažené extáze" vyznavačů tohoto žánru, načež on i Žlutý pes se s věrnými posluchači rozloučil... A co, však na pódium pak má přece přijít další lákadlo, rovněž legendární skupina, Chinaski.

skupina Žlutý pes

Prozradím, co ta dívka tak smutně říká do telefonu: "Holka, představ si, že plánované vystoupení skupiny Chinaski kvůli bouřce odpadlo..." Jo, bylo tomu opravdu tak, stále platí ono velmi známé pořekadlo, že každý den nebývá svátek.

Mladá dívka smutně volá mobilem


Vy tolik smutní nebuďte, za 25 let se určitě něco podobného bude konat zase, já tam pořídím nějaké fotky určitě také a budete si je opět moci zde prohlédnout...
Menu:


Relax:

Logo VIPportálu


Links change


zc.latroppiv@atsop  

 Write


Copyright ©